Arazi
Yetiştiriciler
Hasat
İşleme
Koruma
Sürdürülebilirlik

Arazi

Büyümekte olduğumuz yer, büyüdüklerimiz kadar önemlidir. Ürünümüzün geliştirilmesi, güneş ışığı, toprak kompozisyonu ve mikro iklim dikkate alındığında, o ürünün mükemmel büyüyen koşullarına uyan bir arazi aramasıyla başlar. Anatolia, tüm bu koşulları sağlayan, en yüksek kalitede renk, tat ve dokuya sahip olan hammaddeyi üretmek için kendi arazilerini kullanıyor.

Yetiştiriciler

Ürünlerimizin %75'ini kendi ziraat mühendislerimizin kontrolünde olan kendi arazilerimizden temin ediyoruz.

Böylece ürünlerimizde hiçbir kimyasal kullanılmadığından emin oluyoruz ve doğallığı ambalajlara taşıyoruz.

Hasat

Kaliteden bahsettiğimizde zeytinin yaralanmadan , toprağa düşmeden özenle 20-25 kg plastik delikli hava geçirgenliği olan kasalara toplamamız gerekmektedir.

Bu sebeple zeytinleri elle tek tek toplatıyoruz. Zeytinler elle toplandıktan sonra kalite, kalibre ve renk için de elle sınıflandırılırlar.

İşleme

Anatolia'nın geniş ve farklı ürün yelpazesi, bakteri içermeyen ortamlarda, uzman gıda mühendisleri kontrolünde , tam otomatik dolum hatlarımızda el değmeden üretilmektedir.

Pastörizasyon ve sterilizasyon işlemleriyle 2 yıl raf ömrü kazandırdığımız ürünlerimizi gönül rahatlığıyla sofralarınıza ulaştırıyoruz.

Koruma

Gıda Güvenilirliği, ürünlerin ambalajlanması, depolanması ve sevkiyatı önceliklerimiz arasındadır. Her ürün için seçtiğimiz ambalaj, üretim ve nakliye boyunca en iyi dokuyu ve görünümü korumak üzere tasarlanmıştır.

Hiçbir koruyucu kimyasal madde içermeyen ürünlerimizi, ürünün doğal lezzetini vurgulamak ve korumak için doğal salamura suları ve yağ kullanarak sağlıyoruz.
Sürdürülebilirlik

Anatolia, çevre koruma sorumluluğunun farkında bir kuruluş olarak, dünyanın gelecek nesillere yaşanılacak şekilde bırakılması gerektiğine inanmaktadır.

Hedefimiz, Anatolia'daki bütün çevre koruma faaliyetlerini Çevre Yönetim Sistemi yaklaşımıyla ve sürdürülebilirlik prensipleri çerçevesinde gerçekleştirmek ve bu sistemi bütün paydaşlarımızın desteğiyle sürekli iyileştirmektir.

Anatolia, Kalite Politikası’na uygun olarak faaliyet göstermektedir. Üretim tesislerinde yürütülmekte olan Kalite Yönetim Sistemleri, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından TS-EN-ISO 9001 sertifikalıdır.